preskoči na sadržaj

Gimnazija Pula

Login
Godišnjak Ulika

     

       broj 1       broj 2

               

Vremenik pisanih provjera

1.a, 1.b, 1.c, 1.d, 1.e, 1.f, 1.g

2.a, 2.b., 2.c, 2.d, 2.e, 2.f, 2.g

3.a, 3.b, 3.c, 3.d, 3.e, 3.f, 3.g

4.a, 4.b, 4.c, 4.d, 4.e, 4.f, 4.g

 

Kalendar
« Lipanj 2012 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

 

 

 

Brojač posjeta
Ispis statistike od 23. 6. 2010.

Ukupno: 355313
Danas: 85
2013.-2014.

Međužupanijsko natjecanje u debati

U Osnovnoj školi Podmurvice u Rijeci, 14. i 15. veljače 2014. održano je međužupanijsko natjecanje u debati za srednje škole.

Iz naše škole sudjelovale su tri ekipe Debatnog kluba Histri, sa mentoricom Tanjom Carić.

     Sudionici natjecanja Gimnazije Pula:

Histri 1: Helena Biberić (4.e), Anika Bevandić (3.e) i Sara Šijan (3.e);

Histri 2: Dorian Štern Vukotić (4.g), Tihomil Pletikos (4.g) i Matija Jurcan (3.g);

Histri 3: Jelena Mandić (4.g), Mateja Šimunić (4.g) i Dino Kralj (3.e).

Debatiralo se u World school formatu koji je mješavina prave parlamentarne debate i Karl Popper debate.

     Četiri  kola debatiralo se na zadanu tezu „Naknada za nezaposlene treba biti uvjetovana sudjelovanjem u društveno korisnom radu“ i  dva  kola na nepripremljenu tezu koju su učenici doznali pola sata prije debate, a glasila je „Kućanice trebaju biti plaćene za svoj rad“.

Natjecanje je trajalo dva dana, vrlo intenzivno i naporno.

     Učenici su se marljivo pripremali sa svojom mentoricom dva mjeseca za natjecanje, međutim pred natjecanje došlo je do promjena u ekipama zbog bolesti.

     Od 18 ekipa koje su sudjelovale na natjecanju ekipa Histri 1 plasirala se na 4. mjesto i time se plasirala na državno natjecanje u debati koje će se održati 4. i 5.04.2014. u Zagrebu.

Od svih naši debatanata na ljestvici individualnih govornika najbolje se plasirala Mateja Šimunić, koja je ušla u klub i počela sa vježbama deset dana prije natjecanja.

      Čestitamo svim debatantima, a ekipi koja ide na državno natjecanje želimo puno uspjeha !


U OŠ Veli Vrh 21. veljače 2014. održano je Županijsko natjecanje iz informatike - Infokup

Rezultati naših učenika kroz kategorije:
 
ALGORITMI (C/C++/Pascal) 
 
1. podskupina(prvi i drugi razredi) - 1.mjesto: Marko Lazarić, I.G
2. podskupina(treći i četvrti razredi) - 1. mjesto: Ivan Lazarić, III.G
                                                         2.mjesto: Ivan Žufić, III.G
OSNOVE INFORMATIKE
 
1. mjesto: Ivan Žufić, III.G
2. mjesto: Filip Vale, I.G
 
Ivan Lazarić pozvan je na državno natjecanje INFOKUP 2014, NA OKRŠAJ NAJBOLJIH, u Primošten, od 17. do 20.ožujka 2014.
 
Čestitke svima i sretno Ivanu!!

Županijsko natjecanje iz fizike održano je 27. veljače u Gimnaziji i strukovnoj školi Jurja Dobrile Pazin. Sudjelovalo je sedam učenika naše škole.

Rezultati naših učenika:

Učenik Razred Mentor Mjesto
Patrik Cerovac 1.g Aldo Nefat 2.
Erik Beloč 1.g Aldo Nefat 6.
Lucija Fioretti 3.g Eva Ravnić 1.
Ivan Lazarić 3.g Eva Ravnić 3.
Nina Matsuno 4.g Eva Ravnić 3.
Helena Biberić 4.e Ivan Popčević 4.
Dorian Štern-Vukotić 4.g Eva Ravnić 5.

 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Natjecanja 2012./2013.
Priloženi dokumenti:
Vremenik natjecanja 2013.pdf

Kros/mali nogomet

 

Natjecanje - kros/mali nogomet

 

Natjecanje u krosu  za djevojke i mladiće održano je 13. ožujka 2013. godine u vremenu od 8:00 do 16:30 sati, a domaćin je bila Strukovna škola Eugena Kumičića  iz Rovinja. U kategoriji osam nastupilo je jedanaest, u kategoriji dječaka sedam ŠŠD-a.  Koordinator natjecanja bio je Emil Nimčević, prof. 

Gimnazijalac Pula - 3.mjesto - mladići

Gimnazijalac Pula - 3.mjesto - djevojke

 

Natjecanje u malom nogometu za mladiće održano je 12. ožujka 2013. godine u vremenu od 8:00 do 16:30 sati, a domaćin je bila Gospodarska škola  iz Buja.  Nastupilo je sedam ŠŠD-a.  Koordinator natjecanja bio je Zdenko Gospić, prof.

tablica rezultata 

 
 

Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Županijsko natjecanje iz biologije

 

1. razred
Učenik Razred Mentor Mjesto
Marino Šabijan 1.g Nerina Pauro-Korač 1.
Robert Mirt 1.g Nerina Pauro-Korač 4.
 2. razred
Učenik Razred Mentor Mjesto
Melissa Kuralić 2.g Biljana Nikolić 6.
3. razred
Učenik Razred Mentor Mjesto
Lucija Kanjer 3.b Ira Maslovar 1.
Hana Kadrić 3.g Ira Maslovar 5.
4. razred
Učenik Razred Mentor Mjesto
Nina Zupičić 4.g Nerina Pauro-Korač 2.
Teo Frgačić 4.g Nerina Pauro-Korač 4.

cijela tablica poretka


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Županijsko natjecanje iz njemačkog jezika

 

- održano 04.ožujka 2013. u Raši

Na  Županijsko natjecanje iz njemačkog  jezika pozvano je 4 učenika Gimnazije Pula . Oni su se natjecali u  I. KATEGORIJI NATJECANJA -  SREDNJA ŠKOLA ( LISTA  A / LISTA  B)    i postigli sljedeći uspjeh :

KATEGORIJA I.  LISTA  A        ( Učenici gimnazije  koji tijekom obveznog školovanja nisu  boravili niti se školovali u zemljama  njemačkog govornog  područja )  

UČENIK RAZRED  MENTOR OSTVARENO MJESTO
Monika Mandić IIIF Franka Tatalović 3.
Manda Papac IIIF Franka Tatalović 4.
Alen Kranjčević IIIB Franka Tatalović 5.

                       LISTA  B          ( Učenici srednjih škola koji su tijekom obveznog školovanja  boravili i školovali se u zemljama njemačkog govornog   područja )

 UČENIK                         RAZRED                MENTOR               OSTVARENO MJESTO

Claudia Dominković         IV.b                Slavko Pavić                 1.

   


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Školska natjecanja

G E O G R A F I J APula, 07. veljače 2013.


M A T E M A T I K A

NA ŠKOLSKOM  NATJECANJU  IZ MATEMATIKE ODRŽANOM 17.1.2013. SUDJELOVALO JE 38 UČENIKA

NAJBOLJE REZULTATE POSTIGLI SU:

1. RAZRED
A VARIJANTA B VARIJANTA
Martin Modrušan Davor Dundović
Nikola Tomažin Marta Jurković
Erik Jusufi Andrea Rabar

 

2. RAZRED - A VARIJANTA
Ivan Lazarić
Lucija Fioretti
Ivan Žufić

 

3. RAZRED
A VARIJANTA B VARIJANTA
Sebastian Dovičin Robert Režan
Lucia Mrđen Lucija Šain
Jelena Mandić Helena Biberić

 

4. RAZRED
A VARIJANTA B VARIJANTA
Matea Prenc Dameo Ramić-Kovačić
Luka Macan
Anton Perkov


 


E N G L E S K I   J E Z I K 

Razred i kategorija natjecanja:  II i IV razredi  -  > ljestvice konačnog poretka


V J E R O N A U K 

 

 

 

 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Najuspješniji učenici 2011./2012.

Dora Gašparini II.a

Matea Sagadin II.a

Nina Krulčić II.c

Petra Brezac II.c

Manuel Širola II.c

Tea Kolić-Brenko III.d

Vanessa Carta III.d

Ana Gortan III.d

Iva Žgrablić III.d

Dora Pliško III.d

Matej Grubiša III.d

Sara Pužar, Sebastian Dovičin, Tima Redžović II.g

Marko Gabrovec II.d

Filip Črnja II.g

Mateo Mandić III.c

Tin Mihael Capar III.c

Edi Pereša III.c

Sergej Te III.b

Ivan Lazarić I.g

Lucija Fioretti I.g

Dominik Družeta I.e

Ivan Budisavljević I.e

Marco Francesco Ristić I.e

Boris Maurović I.e

Andrej Del Treppo I.e

Luka Duplančić Maretić I.e

Viktor Škifić I.a

Sara Lea Bažant I.a

Katarina Beblek I.a

Maja Komazec I.a

Blanka Dermit I.c

Ana Perković I.c

Natjecanja - županijsko - > dokument

Državno- međunarodno - > dokument


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Županijsko natjecanje iz geografije

1. razredi

Rang Učenik Škola Bodovi Mentor
1 Petar Bratulić Gimnazija i strukovna škola Jurje Dobrile Pazin 58 Martina Hrestak Biševac
1 Paola Brčić Gimnazija i strukovna škola Jurje Dobrile Pazin    58 Martina Hrestak Biševac
2 Dana Sabić SŠ Mate Balote Poreč 55 Andrea Deković
2 Matteo Poletti Gimnazija i strukovna škola Jurje Dobrile Pazin 55 Martina Hretsak Biševac
3 Andi Drandić Gimnazija Pula 44 Ljiljana Milin

2. razredi

Rang Učenik Škola Bodovi Mentor
1 Robert   Režan Gimnazija Pula 60 Ljiljana Milin
2 Leonardo Žagrić Gimnazija Pula    51 Ljiljana Milin
3 Luka Pamić Gimnazija i strukovna škola Jurje Dobrile Pazin 46 Martina Hrestak Biševac

3. razredi

Rang Učenik Škola Bodovi Mentor
1 Matea Prenc Gimnazija Pula 59 Tanja Černeka
2 Ivan Gržetić Gimnazija Pula    56 Tanja Černeka
3 Marino Raić SŠ Vladimir Gortan 52 Lidija Filipović

4. razredi

Rang Učenik Škola Bodovi Mentor
1 Rebeka Pilat Pazinski kolegij - klasična gimnazija 46 Daniel Bogešić
2 Massimo Bembić Srednja škola Mate Blažine Labin    45 Karmen Diminić-Milevoj
3 Ante Breščić Gimnazija i strukovna škola Jurje Dobrile Pazin 42 Martina Hrestak Biševac

Cjelokupnu listu poretka pogledajte ovdje.


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Školsko i županijsko natjecanje iz povijesti

Ž U P A N I J S K O  N A T J E C A NJ E 

Rang            Učenik Broj bodova Mentor
1. razredi
1 Daniel Čuturilo 36 Alen Tafra
3. razredi
2 David Zgrablić 40 Filip Zoričić
5 Ivan Gržetić 34 Željko Šek
6 Elvis Božac 29 Željko Šek
7 Mateo Mandić 28 Filip Zoričić
4. razredi
1 Dajana Bileta 50 Alen Tafra

Cjelokupne liste poretka:

prvi razredi , drugi razredi, treći razredi, četvrti razredi

Kategorija samostalnih istraživačkih radova

Rang            Naslov rada Učenici Škola Mentor
1 CARPATHUA - brod istarskih mornara Lucijan Hrzlić

Srednja

škola Mate Blažine Labin 

Dijana Muškardin
2 Kronike jedinice civilne zaštite općine Pula   Maja Ploh, Marko Šegon Gimnazija Pula Željko Šek

Školsko natjecanje 

1. razredi

Rang            Učenik Bodovi Mentor
1 Daniel Čuturilo 43/54 Alen Tafra
2 Ana Čalić 25/54 Alen Tafra
2 Mateo Vlačić 25/54 Alen Tafra
3 Ivana Lovrić 23/54 Alen Tafra
3 Ivan Budisavljević 23/54 Marija Komparić

2. razredi

Rang            Učenik Bodovi Mentor
1 Dora Gašparini 30/54 Marija Komparić
1 Anđela Jurak  30/54 Marija Komparić
2 Fran Dudaković 24/54 Marija Komparić
3 Ivan Bubić 19/54 Marija Komparić
3 Valentina Vrljić 19/54 Marija Komparić

 

3. razredi

Rang            Učenik Bodovi Mentor
1 David Zgrablić 39/54   Filip Zoričić
2 Elvis Božac 38/54 Željko Šek
2 Mateo Mandić 38/54   Filip Zoričić
3 Ivan Gržetić 37/54 Željko Šek
4 Dameo Ramić-Kovačić 25/54 Željko Šek

 

4. razredi

Rang            Učenik Bodovi Mentor
1 Dajana Bileta 48/54 Alen Tafra
2 Filip Petrović 15/54 Željko Šek

 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Školsko natjecanje iz hrvatskog jezika

1. razredi

Rang            Učenik Bodovi Mentor
1 Tea Sinožić 71 Ada Beletić
2 Daniel Čuturilo    70 Ada Beletić
3 Melissa Kuralić 69 Marija Blažić
4 Arian Šajina 66 Marija Blažić
4 Emanuela Plišić 66 Ada Beletić
5 Iva Mikolić 61 Marija Blažić
6 Tena Šplajt 60 Ada Beletić
7 Dora Vojnić    59 Marija Blažić
8 Erika Trbojević 56 Ada Beletić
9 Petra Banković 44 Ada Beletić
10 Petar Prenc 38 Marija Blažić

2. razredi

Rang            Učenik Bodovi Mentor
1 Dora Gašparin 69 Nataša Tončić
2 Robert Režan    67 Zlata Knez
3 Maja Gašpar 64 Vesna Slacki
4 Gabriela Damjanić 61 Vesna Slacki
5 Franjo Kišurek 59 Nataša Tončić
5 Selma Elkasović 59 Vesna Slacki
6 David Brajović 58 Nataša Tončić
7 Petra Stanić    44 Vesna Slacki
8 Franka Folo 35 Vesna Slacki

3. razredi

Rang            Učenik Bodovi Mentor
1 Annie Kovač 60 Vesna Slacki
2 Ivan Žufić  42 Vesna Slacki

4. razredi

 

Rang            Učenik Bodovi Mentor
1 Doris Benčić 68 Ada Beletić
2 Valentina Butković 62 Ada Beletić
3 Zoran Krišto 50 Ada Beletić

 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Školsko natjecanje iz biologije

1. razredi

Rang            Učenik Razred Bodovi Mentor
1 Ivor Perković 1.g 40/55 Biljana Nikolić
2 Maja Pamić 1.c   39/55 Neven Iveša

2. razredi

Rang            Učenik Razred Bodovi Mentor
1 Lucija Kanjer 2.b 46/55 Ira Maslovar
1 Petra Maras 2.b    46/55 Ira Maslovar
1 Mattea Živković 2.b 46/55 Ira Maslovar
2 Gabriel Lazić 2.a 43/55 Biljana Nikolić
3 Roberto Milić 2.b 41/55 Ira Maslovar

3. razredi

Rang            Učenik Razred Bodovi Mentor
1 Maja Ploh 3.g 50/55 Nerina Pauro-Korač
1 Nina Zupičić 3.g    50/55 Nerina Pauro-Korač
2 Korina Ujčić 3.e 48/55 Nerina Pauro-Korač
3 Andrija Tomljenović 3.a 44/55 Nerina Pauro-Korač
4 Margo Miletić 3.a 41/55 Nerina Pauro-Korač

4. razredi

Rang            Učenik Razred Bodovi Mentor
1 Ana Terlević 4.b 47/55 Biljana Nikolić
2 Marko Mihajlović 4.e    41/55 Nerina Pauro-Korač
3 Vivien Mitrović 4.b 39/55 Biljana Nikolić

Cijelu ljestvicu poretka možete vidjeti ovdje. 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Školsko natjecanje iz geografije

 

Rang            Učenik Razred Postotak Mentor
1 Drandić Andi 1 71% Ljiljana Milin
2 Marinković Daniel 1    61% Željka Lakić
3 Žgrablić Luka 1 51% Ljiljana Milin
1 Režan Robert 2 90% Ljiljana Milin
2 Roce Filip 2 71% Ljiljana Milin
2 Žagrić Leonardo 2 71% Ljiljana Milin
3 Stančić Luka 2 44% Tanja Černeka
1 Gržetić Luka 3 89% Tanja Černeka
2 Mandić Mateo 3 81% Tanja Černeka
3 Prenc Matea 3 79% Tanja Černeka
4 Ramić Kovačić Dameo 3 76% Tanja Černeka
5 Zgrablić David 3 67% Tanja Černeka
6 Krčalić Ilija 3 59% Tanja Černeka
1 Krišto Zoran 4 81% Željka Lakić
2 Thomas Marku 4 54% Željka Lakić

 

 

 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Školsko natjecanje iz francuskog jezika

 

Rang            Učenik Bodovi
1 Monika Stojadinov 56/60
1 Antonija Diković - početnik    56/60
2 Katja Božac 51/60
3 Tea Bešić 50/60
4 Nikolina Škalec 49/60
5 Antonela Grizila 48/60
6 Ingrid Blašković 45/60
7 Paula Mardešić 44/60
7 Ardijana Kajtazi 44/60
7 Marta Vujica 44/60
8 Nika Žakula 42/60
9 Manuela Hichri 39/60
10 Lara Osman-Grganja 38/60
10 Katja Bartulić 38/60
11 Valentina Deltin 36/60
12 Marku Thomas 30/60
13 Katarina Žužić 24/60
14 Adi Homoky 20/60

Mentor svih učenika je prof. Darling Strenja.


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Školsko natjecanje iz filozofije

 

Rang Zaporka            Učenik Bodovi
1 12345 PULA Tiziana Matijević 76%
2 24686 ACER Roni Nikolić 53%

 

Mentor svih natjecatelja iz filozofije je Alen Tafra.


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Školsko natjecanje iz logike

 

Rang Zaporka            Učenik Bodovi
1 52341 PATKA Teo Frgačić 64%
2 00076 LOGOS Nina Išić 61%
3 HRČAK Ana Škifić 53%
4 RUSKO Sergey Te 46%
5 Cheap 5811 Marko Vujčić 23%
6 24567 LOPTA Dora Pliško 20%

 

Mentor svih natjecatelja iz logike je Gorazd Ćosić.


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Školsko natjecanje iz vjeronauka

 

Rang Zaporka            Učenik Bodovi
1 Crkva Daniel Čuturilo 95
2 Iskrenost Tima Redžović 82
3 Jahve Sara Pužar 79
4 Gostoljubivost Sebastian Dovičin 77
5 Križ Mateja Šimunić 76
6 Budnost Ivana Klarić 75
7 Duh Ana Čalić 67
8 Hram Edi Orlić 66
9 Ljubav Samanta Racan 66
10 Istina Gabrijel Lazić 59

 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Školsko natjecanje iz fizike

1. razredi

Rang Zaporka            Učenik Bodovi
1 12358ivl Ivan Lazarić 45
2 55555riki Lucija Fioretti 29
3 61975lopta Matija Jurcan 22
4 50505juve Damjan Perković 21
5 82579falanga Ivan Žufić 14
6 12345gumica Tea Buršič 8
7 43497slavina Ivor Perković 5
8 99999vori Iva Mikolić 2

2. razredi

Rang Zaporka            Učenik Bodovi
1 13370kykbuttowski Dorian Jakov Štern-Vukotić 30
2 22027sova Nina Matsuno 28
3 01588redneck Ivan Bubić 13
4 31337luzsec Filip Pavletić 8

3. razredi

Rang Zaporka            Učenik Bodovi
1 riba55555 Matea Prenc 44
2 pali54321 Luka Macan 24
3 adip14295 Marko Šegon 22
4 knjiga52203 Anton Perkov 19
5 12164joga Toni Vitasović 12

4. razredi

Rang Zaporka            Učenik Bodovi
1 eneja66260 Goran Jelić-Čizmek 46
2 trokut29010 Goran Rumin 39
3 jelić11111 Filip Šain 17

 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Školsko natjecanje iz engleskog jezika

 

2. razredi

Rang Učenik Mentor Bodovi
1 Ukota Petra Pavlinović Dejan, prof. 55
2 Mirna Blašković Pavlinović Dejan, prof. 54
3 Lorencin-Petrović Kristian Bančić Ivana, prof. 54
4 Rački Antea Pavlinović Dejan, prof. 51
5 Kuftić Filip Glavaš-Maras Tatjana, prof 50
6 Pavletić Filip Pavlinović Dejan, prof. 49
7 Režan Robert Tomić Marijana, prof. 48
8 Čulić Irma Tomić Marijana, prof. 46
9 Ribić Noemi Tomić, Marijana, prof. 46
10 Bilić Luka Tomić Marijana, prof.  45

..cijelu tablicu pogledajte ovdje

  4. razredi

Rang Učenik Mentor Bodovi
1 Kajić Tara Lucija  Pavlinović Dejan, prof. 56
2 Matijević Tiziana Pavlinović Dejan, prof. 55
3 Jurić Fedor Grahovac Jurkota Iva, prof. 53
4 Marku Thomas Tomić Marijana, prof. 53
5 Dadić Matija Grahovac Jurkota Iva, prof. 51
6 Lovrečić Beatta Pavlinović Dejan, prof. 49
7 Milanović Ivona   Grahovac Jurkota Iva, prof. 47
8 Kvaranta Ksenija Tomić Marijana, prof. 44
9 Osmanović Enis Tomić, Marijana, prof. 43
10 Krišto Zoran Pnović Dejan, prof.  43

..cijelu tablicu pogledajte ovdje


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Infokup 2012.

 

PROGRAMIRANJE - II. podskupina - (III. i IV. razredi)

Rang Učenik Razred Bodovi
1 Goran Rumin IV.G 106
2 Mladen Gelemanović III.G 99
3 Filip Matijević IV.G 92
4 Viran Ribić III.G 46
5 Vito Danevski IV.G 28
6 Ines Krnjus III.G :(
7 Marko Šegon III.G :(

PROGRAMIRANJE -. I. podskupina - (I i II. razredi)

Rang Učenik Razred Bodovi
1 Ivan Lazarić I.G 200
2 Ivan Žufić I.G 160

Osnove informatike

Rang Učenik Razred Bodovi
1 Teo Frgačić III.G 26
2 Filip Matijević IV.G 21
3 Goran Rumin IV.G 20,5
4 Viran Ribić III.G 20
5 Đino Blašković IV.G 19
6 Mladen Gelemanović III.G 16,5
7 Vito Danevski IV.G 13,5
8 Marko Antanasković III.G 10,5
9 Ines Krnjus III.G 8,5
10 Daniel Bonašin III.G 7

...sva događanja vezana uz natjecanje možete pratiti na www.infokup.hr

 
 

Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Školska godina 2010./2011

Naši su učenici na državnim i međunarodnim natjecanjima u kalendarskoj 2010. godini osvojili mnoga značajna mjesta. Ovdje smo izdvojili one koji su osvojili prva, druga i treća mjesta. Želimo im puno uspjeha!

Ravnateljica i Nastavničko vijeće Gimnazije Pula

Fotografije naj učenika možete vidjeti u foto-galeriji!!

 
Priloženi dokumenti:
REZULTATI.2010.-ministarstvo.xls


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

preskoči na navigaciju